Montáž a demontáž vánoční výzdoby

Upevnění světelné dekorace

Světelné dekorace lze instalovat na nejrůznější objekty. K jejich upevnění můžete využít několik druhů kotvících prvků, které zajistí, že dané osvětlení bude pevně držet na svém místě a že odtud nespadne ani za velmi nepříznivých klimatických podmínek.

Stahovací pásky

K upevnění osvětlení se nejčastěji používají: Stahovací pásky (tzv. bindry).

Stahovací pásky se používají pro fixaci světelných řetězů či k upevnění světelných krápníků. Stahovací páska je úzká stuha vyrobená z umělé hmoty, kterou lze velmi jednoduše utáhnout. Stahovací pásky lze najít v každém větším obchodě s elektrospotřebiči nebo v hobbymarketech, případně můžete zakoupit rovnou u nás.


Ocelové lanko

Pro upevnění svítidel a osvětlení jako jsou světelné řetězy, světelné krápníky, světelné sítě a světelné záclony můžete využít i ocelové lanko, které vytvarijete do požadovaného tvaru.

Doporučujeme upevňovat po každých 10cm pomocí vázacích ocelových pásků. Ocelové lanko se hodí zejména pro světelné záclony a různé motivy, tedy prvky, které mají větší hmotnost. Běžně však postačí i obyčejný vázací drát.

 

Vázací drát

Pro většinu osvětlení stačí vázací drát. Pro černé kabely doporučujeme černý vázací drát a pro bílé kabely bílý vázací drát. Následně stahovacími páskami přichytneme osvětlení k drátu.

Vázací drát se musí vypnout, aby se nekroutil, pak by mohlo dojít k prohnutí dekorací. Výzdoba by v tom případě nevypadala příliš dobře. Běžně používáme vázací dráty například pod okapy a k nim napínáme světelnou výzdobu.


Hromosvodové ss svorky

Nejlepší možné kotvící příslušenství, které zajistí rovné linie, jsou SS svorky. SS svorky nainstalujete na fasádu a protáhnete jimi vázací dráty. Ideální na parapety. Výhodou těchto prvků je, že se nemusí vrtat do fasády.

Kotvící příslušenství

Kotvící příslušenství se používá k upevnění kabelů, světelných řetězů a světelných dekorací. Kotvící příslušenství může mít tvar háčku pomocí něhož lze jednoduše fixovat kabel či světelnou dekoraci k rámům oken, k zábradlím apod. Kotvící příslušenství značně usnadňuje instalaci osvětlení, jelikož tuto fixaci nemusíte nijak složitě tvarovat jako u předchozích typů ukotvení.

Příslušenství přímo od nás

U našich produktů se také často setkáte se spojovacím systémem konektorů EASY FIX nebo HOBBY LINE. Tyto konektory se k sobě jednoduše připojí a zašroubují a jsou součástí všech světelných prvků těchto řad. Navíc nabízíme velké množství prodlužovacíh kabelů, rozbočovačů a dalších spojek. Všechny tyto prvky urychlí maximálně instalaci. V případě, že si nevíte rady, kontaktuje nás, naši pracovníci Vám rádi pomůžou s projektem, případně navrhneme konkrétní řešení.