Světelné systémy - propojování

Užijte si realizaci vánočního osvětlení na maximum. S našimi systémy je to jednoduché, rychlé a maximálně bezpečné.  

Hlavní výhodou našich světelných systémů je kvalitní zpracování a variabilita jednotlivých komponentů. Díky širokému sortimentu prvků, které lze vzájemně kombinovat, existuje řešení pro každý prostor. Světelné řetězy, krápníky i dekory z každé produktové řady lze libovolně kombinovat a vytvořit tak osvětlení přesně podle Vašich představ. 

LED vánoční osvětlení představuje kromě krásného světelného efektu také velkou úsporu elektrické energie. Sto metrů světelného řetězu decoLED spotřebuje stejné množství energie jako jedna klasická 70W žárovka.

Nemusíte se obávat ani složité montáže vánočního osvětlení, vše lze snadno propojit pomocí šroubovacích konektorů. Díky široké škále příslušenství lze i složitější osvětlení rozsvítit z jedné jediné zásuvky.

V následující tabulce naleznete základní rozdělení  našeho sortimentu vánočního osvětlení. Řady Easy FIX a Eco FIX jsou profesionální systémy určeny především pro osvětlení venkovních vánočních stromů, rodinných domů a veřejných budov, používáme je k výzdobě měst, obcí a obchodních center. V řadě Hobby Line naleznete produkty pro domácí použití v interiéru i exteriéru, světelné řetězy z této řady doporučujeme pro menší vánoční stromky.

Typ modelové řadyZákladní parametryNejčastější využití
EASY FIX exteriér230V, gumový kabel, kvalitní připojovací konektory, maximální kvalita, IP44 nově i IP67, široká škála příslušenství pro jakékoliv projektyVenkovní použití s možností celoročního využití. Velmi odolné, téměř nezničitelné.
EASY FIX interiér230V, plastový kabel, kvalitní připojovací konektory, maximální kvalita pro interiérové použití, příslušenstvíVnitřní použití pro komerční objekty. Velmi snadná manipulace.
ECO FIX30V, plastový kabel, kvalitní připojovací konektory, maximální bezpečnost, použití transformátoruVhodné pro venkovní i vnitřní použití, kde je kladen důraz na estetiku - průhledné kabely, krystaly. atp.
HOBBY LINE24V, plastový kabel, pro domácí použití, menší škála produktů, bezpečná a postupně se rozvíjející modelová řadaDostupný a bezpečný systém pro domácí použítí. Vhodné na stromy do 3 metrů.

1. Proč není zdroj součástí balení?

U propojovatelných systémů nedodáváme automaticky zdrojový kabel. Z jedné zásuvky můžete osvětlit dům, strom, pergolu nebo třeba garáž a zdroj Vám stačí pouze jeden. Zdrojový kabel je tedy nutné objednat při prvním nákupu vánočního osvětlení, při dalších objednávkách pak už stačí jen jednotlivé světelné komponenty na doplnění. 

2. Jsou konektory součástí produktu?

Ano, všechny produkty z výše uvedených modelových řad jsou zakončeny konektory, na jedné straně samčím a na druhé straně samičím. Jednotlivé komponenty tak můžete pomocí těchto konektorů jednoduše propojit s dalšími prvky. Šroubovací konektory jsou voděodolné, jako dvojí jištění používáme na všechny spoje smršťovací bužírky, které se přes konektory zataví horkovzdušnou pistolí nebo fénem.

3. Mohu vyměnit jednotlivé LED diody?

Výměna jednotlivých diod možná není. Každá z LED diod je zalita do polykarbonátové čepičky, která ji chrání před poškozením. Tímto způsobem výroby se minimalizuje možnost mechanického poškození diod a zároveň se maximálně zvýší odolnost proti nepříznivým vlivům počasí, jako je např. sníh, mráz nebo sluneční záření.

4. Jaký je rozdíl mezi IP44 a IP67?

Stupeň krytí, neboli IP, udává odolnost elektrických zařízení proti vniknutí cizího tělesa a kapalin, zejména vody. Obecně to tedy znamená, že čím vyšší číslo za písmeny IP, tím větší ochrana. Nicméně v obou případech jsou systémy vhodné k venkovnímu použití.

5. Jsou všechny konektory EasyFIX stejné?

V roce 2019 jsme inovovali naši řadu profesionálních světelných systémů a začali jsme používat konektry s krytím IP67.Kvůli vyššímu IP jsou konektory systému Easy FIX uzpůsobeny trochu jinak, než ty původní, proto je není možné vzájemně propojit. Pokud již máte doma některé z našich světelných řetězů nebo krápníků Easy FIX a potřebujete dokoupit další kusy na doplnění výzdoby, nemusíte se ničeho obávat. Pro vzájemné propojení konektorů s rozdílným IP máme v našem sortimentu redukce. Redukce je vlastně krátký kabel s konektorem IP44 na straně jedné a konektorem IP67 na straně druhé. Pro volbu správné redukce je třeba postupovat vždy po směru proudu, tedy od zdroje.

6. Jak poznám systémy EasyFIX s IP67?

U všech produktů je IP uvedeno v parametrech a popisu výrobku. Dalším vodítkem pro výběr správného zboží je kód. Kódové označení zůstává stejné, jako tomu bylo dříve, pouze s tím rozdílem, že jsme u všech nových produktů s vyšším krytím doplnili do označení písmeno X. Takto jsou označeny všechny světelné komponenty i příslušenství.

7. Jak správně vybrat redukci EasyFIX?

Pro volbu správné redukce je třeba postupovat vždy po směru proudu, tedy od zdroje. Pokud potřebujeme napojit na stávající systém nově zakoupený řetěz s IP67, použijeme reduci z IP44 na IP67. Naopak pokud budeme na nově zakoupený zdrojový kabel s IP67 napojovat světelný systém Easy FIX, který máme již nějakou dobu doma, použijeme redukci z IP67 na IP44. Redukce jsou dostupné v černém i bílém kabelu.