Solární osvětlení

 

Chtěli byste si na zahradě osvítit stromeček, keře nebo pergolu a nebaví Vás natahovat prodlužovací kabely? Nabízíme Vám jednoduché řešení v podobě solárního osvětlení.

Jak to funguje?

Solární panel, který se skládá z křemíkových čipů, neboli fotovoltaických článků, přijímá sluneční energii, kterou akumuluje do baterie. Solární panel má zabudované čidlo, které po setmění světelný řetěz automaticky zapne a s příchodem nového dne opět začne automaticky nabíjet baterii. Baterie vydrží 4 až 8 hodin na jedno nabití, záleží na intenzitě slunečního svitu a celkové délce světelného systému. Doporučujeme proto solární panel umístit tak, aby byl co nejdéle naproti slunci, nejlépe na jih, aby měl možnost nashromáždit co nejvíce sluneční energie. Nabíjení funguje, i když je slunce právě schované za mraky, zamračené oblohy se tedy nemusíte obávat.


Pokud máte pocit, že intenzita osvětlení není taková, jako jste byli zvyklí, nebo systém nevydrží svítit tak dlouho, jako dříve, zkontrolujte, zda senzor není zaprášený, nebo jinak špinavý. Pokud ano, je třeba jej očistit, aby mohl správně fungovat. 

Pokud potřebujete větší intenzitu svícení, podívejte se do naší nabídky vánočního osvětlení na baterie . Zde naleznete světelné systémy pro venkovní použití, které mají navíc časovač a šetří tak energii baterií!