Vánoční osvětlení na stromek

"Kolik x-metrů světelného řetězu budu potřebovat na osvětlení x-metru vysokého stromu?" Přinášíme Vám několik malých rad a tabulek, pro řešení tohoto problému. 

Specializujeme se na vánoční osvětlení pro jakékoliv stromky. U nás máte jistotu, že si vyberete to svoje pravé vánoční osvětlení na stromek. S výběrem Vám pomůže tato stránka. Kdybyste přesto nevybrali - zavolejte nám a my Vám rádi poradíme: 251 564 600.

Venkovní vánoční osvětlení na stromek a stromy

V této části si vysvětlíme, jaké prvky jsou vhodné na venkovní použití pro osvětlení stromů a stromků. Ze zkušeností víme, že mnoho lidí podceňuje výběr dostatečné délky nebo vůbec neví, jaký druh osvětlení se pro toto osvětlení používá. Zároveň bychom Vás rádi upozornili na nutné předpoklady venovních systémů. 

Předpoklady venkovních systémů

  • dvojitá izolace produktů 
  • IP44 (chrání osvětlení před stříkající vodou) 
  • spolehlivý a odolný kabel
  • LED by měla být důkladně zalepena v polykarbonátové čepičce 

U nás máte garanci, že všechny prvky pro venkovní výzdobu tyto parametry plní!

Osvětlení pro velké stromy - jehličnaté i listnaté

Pro vánoční výzdobu stromů se nejčastěji používají světelné řetězy. Pro velké stromy zcela jednoznačně doporučujeme náš variabilní systém EASY FIX. Tento systém je jedinečný díky jednoduché montáži, ale hlavně dokáže splnit i ty nejnáročnější požadavky pro jakoukoliv výzdobu. Řetězy jsou z gumového kabelu, který zaručí maximální pružnost. LED světelné řetězy se hodí pro stromy ve velikosti od 1m až do 20m. Dají se propojovat navzájem a mezi řetězy můžete například přidat vánoční motivy. 

Někteří zákazníci poptávají LED světelné záclony pro vánoční výzdobu stromů. Záclony se však hodí zejména pro stromy jehličnaté, které mají velmi úzký tvar. Respektive se absolutně nehodí pro košaté stromy. Záclony se sice jednoduše instalují, ale výsledný efekt nebývá moc hezký. Proto raději doporučujeme LED světelné řetězy, které vyčarují opravdu tu pravou vánoční atmosféru.

Ideální délka světelného řetězu podle výšky stromu

Neexistuje přesná rada, která by Vám pomohla. Každý má totiž jiný vkus a pohled na to, jak by měl vánoční strom vypadat. Přesto platí jisté zásady a v tabulce uvádíme minimální rozměr celkové délky řetězů. 

Doporučené počty metrů světelného řetězu pro jehličnany 

Vánoční osvětlení na stromek - počty metrů