Jaké trendy barvy ovládnou letošní Vánoce?


 

 

 

Nemůžete se dočkat, jaký příběh přinesou letošní Vánoce? Oblíbené svátky plné radosti, návštěv, lásky, potěšení, výjimečných chvilek, pohádek a dobrot přináší do našich životů jedinečnou atmosféru.

Co takhle otevřít první kapitolu vánočního příběhu. Trendy barvy a odstíny se totiž nemohou dočkat, až se vám představí ve své plné kráse, třpytu, ale i matu.

Vánoční příběh plný barev

Trendy příběh s sebou přinese na Vánoce 2022 barvy ve třpytivém, lesklém i matném provedení. V matu vykouzlí nádhernou atmosféru růžová. Především „senior pink“ a oblíbená atraktivní „rose gold“. Jedinečný vánoční třpyt přinese „rose pink“ a krásná bílá barva evokující sněhové vločky. Jako pod rozzářeným nebem si budete připadat s ozdobami v odstínu „light blue“.

Krásné okamžiky vám přinesou i odstíny šedé. Ozdoby v barvě „grey“ dodají dekoracím a stromečkům luxus a přepych. Chcete-li prožít příběh v přítomnosti přírody, pak jsou vánoční ozdoby v zelených barvách perfektní volbou. A to v klasické zelené, ale i originálním jedinečném odstínu „apple green“ i tmavší zelené. 

Originální barevná atmosféra

 

Je jenom na vás, v jakých odstínech odvyprávíte letošní příběh. Může se odehrávat pouze v odstínech jedné jediné barvy. Třeba právě zelené. Stromeček vyzdobený od světlých po ty nejtmavší odstíny bude vypadat fantasticky.

Anebo si můžete vyhrát s kombinací různých barviček. K zeleným ozdobám se hodí růžové, bílé a šedé. S těmito barvami překročíte hranice a vaše výzdoba bude výjimečná.

 

Ve znamení přírody, minimalismu a komfortu

Skvělé je doplnit výzdobu drobným přírodním bohatstvím, které najdete třeba při společných procházkách. Vraťte se k různým tradicím a rituálům a užijte si společně s rodinou tyto sváteční chvíle naplno. Originální výzdoba tak v sobě ponese víc než jeden příběh. Díky ní si uvědomíme, že každé místo se může proměnit v jedinečný kouzelný prostor. K tomu vám navíc postačí třeba i jenom pár ozdobiček.

 

 

Kdy otevřít dveře vánoční atmosféře?

 

Kdy otevřete dveře vánoční atmosféře, je jenom na vás. Většina z nás si ji chce užít co nejdéle, proto své domovy můžete vyzdobit již s příchodem adventu.

K němu patří nejen světelná výzdoba, dekorace, věnce a ozdoby na dveřích, ale i stromeček. Záleží, jak dlouho se chcete těšit z jeho přítomností a zda vyberete živý či umělý.

Kdy se zdobí stromeček?

Stromeček může zdobit domovy od začátku adventu nebo až od Štědrého dne či jeho předvečera. Právě na Štědrý den stavěli v kruhu rodinném stromeček naši předci. Důležitou součástí vánočního příběhu je samozřejmě i prosvícený advent. Na jeho začátek se letos můžeme těšit již 27. listopadu, kdy rozzáříme domovy zapálením první svíčky.

 

Zvonec a pohádky je konec…

 

Ale kdeže. Odstrojením stromečku nic nekončí. Tradice říká, že se stromečkem bychom se měli rozloučit ve společnosti tří králů, tedy šestého ledna.

Pokud lidé stromeček neodstrojili v tento den, pak měl stromeček zůstat v domácnostech až do Hromnic, tedy druhého února. Další možností je užít si přítomnost stromečku až do první neděle právě po svátku Tří králů.

Předci odstrojovali stromečky právě v tyto konkrétní dny z toho důvodu, že věřili, že jim dřívější nebo pozdější odstrojení přinese smůlu. Je jenom na vás, zda půjdete v jejich stopách či se rozhodnete stromeček odstrojit až ve chvíli, kdy začne třeba opadávat.

Díky nádherným vzpomínkám ve vás bude vánoční příběh stále rezonovat a žít. A nejkrásnější na tom všem je, že ať už rozsvítíte světýlka a rozmanité světlené dekorace na jaře, v létě, či na podzim, tak vaše vánoční vzpomínky ve vás zazáří a získají na intenzitě. O to víc si budete užívat současný příběh a těšit se na pokračování toho vánočního.

Kouzelné sady s trendy vánoční výzdobou

Tyto designové sady vánočních ozdob v sobě ukrývají jedinečný vánoční příběh. Každá ozdoba najde na stromečku své místo a společně budou dokonale ladit. Stromeček zazáří. Letošní vánoční příběh bude rozhodně stát za to! Už tušíte, jaká sada se pro tento rok stane vánočním vypravěčem? Proslýchá se, že třeba tyto sady umí vyprávět nádherné příběhy:

Jaká je barva Vánoc 2022?

Barvami Vánoc v roce 2022 jsou růžová (senior pink, rose gold, rose pink), bílá, šedá, zelená (apple green) a světle modrá (light blue). Vedle nešlápnete ani s kombinací zlaté a červené.