Vysvětlení zdroje

Jaké zdroje k vánočnímu osvětlení

U propojovatelných systémů nedodáváme automaticky zdroj. Naši zákazníci často každý rok rozšiřují svoje instalace a zdroj již nepotřebují. Navíc z jedné zásvuky můžete osvětlit dům, stromy, pergolu, garáž či jakákoliv další místa a zdroj Vám stačí pouze jeden.

 

1. EASY FIX systém

Samec a samička - konektory EASY FIXNa obrázku vlevo jsou vidět EASY FIX konektory, levý konektor můžeme označit jako samčí a konektor vpravo jako samičí. Tyto skvělé IP44 konektory jsou u všech produktů EASY FIX. Kromě O kroužku a samotného konektoru jsou v balení vždy i gumové bužírky pro maximální zabránění vniknutí vody. Nemusíte být technicky zdatní, stačí vše jen jednoduše zašroubouvat.

A. ZDROJE

Tento systém je na 230V, ale aby vše správně fungovalo, musí mít zdroj tzv. AC/DC můstek (taková malá krabička). Ano, je to také název známé australské kapely, která si název zvolila jako symbol nefalšované energie. Avšak v technickém překladu to znamená změnu proudu z AC - ze střídavého na DC stejnosměrný proud (který vyžadují LED). V naší nabídce najdete 2 typy zdrojů v 2 barevných provedeních: oddělitelný AC/DC a neoddělitelný AC/DC můstek. V tabulce je uvedeno vysvětlení a použití. Pro běžné účely stačí neoddělitelný, tedy klasický zdroj.

K čemu využít oddělitelný můstek AC/DC?

V případě že plánujete větší projekt, respektive nestačí Vám max. uváděné zapojení na 1 zdroj, tedy potřebujete více než 200m světelného řetězu. Můžete tímto zdrojem zvětšit kapacitu a vytvořit další větev světelné instalace.

Příslušenství EASY FIX

V nabídce naleznete prodlužovací kabely, T rozbočovače, rozbočovače - vše v bílé nebo černé barvě. Vše je tak velice jednoduché pro montáž.

Ukázka zapojení

Ukázka zapojení

1. ECO FIX systém