Cookies nastavení

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat nastavení cookies níže.

Krasné vánoční dekorace pro stromy - i světla mohou vyprávět

31.07.2018 15:29
Zdobení Vánočního stromu

Ten nejznámější vánoční příběh známe všichni, má své symboly a atributy, ale má také mnoho podob, ztvárnění i interpretací. Jinými slovy je na nás, čím „náš vánoční příběh“ ozvláštníme či vytvoříme. Je dobře, že s kultivací veřejného prostoru přibývají estetické požadavky na osobité pojetí a roste potřeba najít pro „vánoční příběh“ svůj výraz.

Vánoční strom

Každé místo má svůj charakter

Každé místo má své milieu, historii i současnost. Vánoční výzdoba může vynést příběh a při respektování všech okolností jej může dotvořit či umocnit. Výběrem vhodných vánočních atributů pak postupně začne vytvářet svůj vlastní. Např. města a obce v blízkosti hor budou pro svůj příběh vybírat z vánočních symbolů asi jiný výraz než památkově chráněné město na jihu Čech či Moravy. Jinak bude výzdoba vyprávět svůj příběh ve městě převážně průmyslového charakteru, jinak na náměstí s renesanční radnicí.

Vánoční dekorace - město Jablonec v zimě

Příběh dnes netvoří jen světelné motivy na lampách veřejného osvětlení podél příjezdových komunikací, ale dotváří se v srdci míst, kde se lidé setkávají. Nemusí to být jen náměstí, každé město má svou výjimečnost, svůj charakter. V jednom z měst chodí obyvatelé po rozsvícení stromku společně o kousek dál rozsvítit kašnu, v jiném lidé směřují do zámecké zahrady, v dalším pak procházejí celou vánoční cestou. Obyvatelé i návštěvníci oceňují takové akcenty, které jsou pro ně každý rok překvapením.

Vánoční Telč

Často jsou to rozmanité fotopointy, 3D světelná dekorace a samozřejmě vánoční stromy. V některých městských částech či městech se rozsvěcuje stromů i několik…

Vánoční osvětlení města

Stává se uměním

Vánoční výzdoba zaznamenává bouřlivý vývoj technologií, materiálů, a hlavně designu. Ale stále, podobně jako v mnoha uměleckých oborech, je podstatnější, co sděluje, než jak sděluje. Nadsázka, hravost a humor jsou znakem dobré umělecké tvorby a vánoční výzdoba se i díky některým osvíceným městům začíná jedním z uměleckých oborů stávat.

Velký vánoční strom

Rádi Vám navrhneme originální a krásné řešení přímo pro Vás. Kontaktujte nás: info@decoled.cz